SSRH24NH-12655 — Common Mode Filter, 65.5 mH, 1.2 A, SSRH24NH Series, Through Hole
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
SSRH24NH-12655
Common Mode Filter, 65.5 mH, 1.2 A, SSRH24NH Series, Through Hole
  • Manufacturer: KEMET / PARTNER STOCK
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
  • Inductance: 65.5mH
  • Product Range: SSRH24NH Series
  • DC Current Rating: 1.2A
  • DC Resistance Max: 0.475ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C