VS-30CPU04PBF — ULTRAFAST RECTIFIER COMMON CATHODE 30A T
Illustrative purposes only
VS-30CPU04PBF
ULTRAFAST RECTIFIER COMMON CATHODE 30A T
  • Manufacturer: VISHAY
  • Product type: Fast & Ultrafast Recovery Rectifier Diodes
  • No. of Pins: 3 Pin
  • Diode Case Style: TO-247AC
  • Diode Configuration: Dual Common Cathode
  • Forward Voltage Max: 1.25V
  • Forward Surge Current: 200A
  • Reverse Recovery Time: 60ns
  • Average Forward Current: 30A
  • Operating Temperature Max: 175°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 400V