V10PM45HM3/H — Schottky Rectifier, 45 V, 10 A, Single, TO-277A, 3 Pins, 600 mV
Illustrative purposes only
V10PM45HM3/H
Schottky Rectifier, 45 V, 10 A, Single, TO-277A, 3 Pins, 600 mV
  • SVHC: Lead (04-Feb-2026)
  • No. of Pins: 3Pins
  • Product Range: TMBS eSMP Series
  • Qualification: AEC-Q101
  • Diode Configuration: Single
  • Forward Voltage Max: 600mV
  • Forward Surge Current: 180A
  • Average Forward Current: 10A
  • Operating Temperature Max: 175°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 45V