V10P22C-M3/H — Schottky Rectifier, 200 V, 10 A, Dual Common Cathode, TO-277A (SMPC), 3 Pins, 930 mV
Illustrative purposes only
V10P22C-M3/H
Schottky Rectifier, 200 V, 10 A, Dual Common Cathode, TO-277A (SMPC), 3 Pins, 930 mV
  • SVHC: Lead (04-Feb-2026)
  • No. of Pins: 3Pins
  • Diode Mounting: Surface Mount
  • Diode Case Style: TO-277A (SMPC)
  • Diode Configuration: Dual Common Cathode
  • Forward Voltage Max: 930mV
  • Forward Surge Current: 90A
  • Average Forward Current: 10A
  • Operating Temperature Max: 175°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 200V