V10P20-M3/87A — Schottky Rectifier, 200 V, 10 A, Single, TO-277A, 3 Pins, 1.34 V
Illustrative purposes only
V10P20-M3/87A
Schottky Rectifier, 200 V, 10 A, Single, TO-277A, 3 Pins, 1.34 V
  • SVHC: Lead (04-Feb-2026)
  • No. of Pins: 3Pins
  • Diode Configuration: Single
  • Forward Voltage Max: 1.34V
  • Forward Surge Current: 180A
  • Average Forward Current: 10A
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 200V