UMCS30F-12-E — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 30 W, 12 VDC, 2.5 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
UMCS30F-12-E
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 30 W, 12 VDC, 2.5 A
  • Manufacturer: COSEL
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
  • Product Range: UMCS Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 30W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 2.5A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC