UMA30F-48 — AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE, Household & Medical, 1 Output, 31.2 W
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
UMA30F-48
AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE, Household & Medical, 1 Output, 31.2 W
  • Manufacturer: COSEL
  • Product type: AC / DC Open Frame Power Supplies
  • SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
  • Product Range: UMAF Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 650mA
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Current - Output 4: -
  • Output Voltage - Output 1: 48V
  • Output Voltage - Output 2: -
  • Output Voltage - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 4: -
  • Power Supply Applications: ITE, Household & Medical
  • Power Rating (Forced Cooling): -
  • Power Rating (Convection Cooling): 31.2W