TUNS50F24 — AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 50.4 W, 24 V, 2.1 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
TUNS50F24
AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 50.4 W, 24 V, 2.1 A
  • SVHC: To Be Advised
  • Depth: 58.4mm
  • Width: 37.3mm
  • Height: 12.7mm
  • Product Range: TUNS50F Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 50.4W
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 2.1A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24V