TUNS100F24 — AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 100.8 W, 24 V, 4.2 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
TUNS100F24
AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 100.8 W, 24 V, 4.2 A
  • SVHC: To Be Advised
  • Depth: 58.4mm
  • Width: 61mm
  • Height: 12.7mm
  • Product Range: TUNS100F Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 100.8W
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 4.2A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24V