TUHS5F12 — AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 5.4 W, 12 V, 450 mA
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
TUHS5F12
AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 5.4 W, 12 V, 450 mA
  • Manufacturer: COSEL
  • Product type: AC / DC PCB Mount Power Supplies
  • SVHC: To Be Advised
  • Depth: 28.7mm
  • Width: 17.5mm
  • Height: 12.7mm
  • Product Range: TUHS5F Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 5.4W
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 450mA
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12V