TUHS25F24 — AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 26.4 W, 24 V, 1.1 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
TUHS25F24
AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 26.4 W, 24 V, 1.1 A
  • Manufacturer: COSEL
  • Product type: AC / DC PCB Mount Power Supplies
  • SVHC: To Be Advised
  • Depth: 36mm
  • Width: 25.4mm
  • Height: 16.5mm
  • Product Range: TUHS25F Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 26.4W
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 1.1A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24V