TUHS15F15 — AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 15 W, 15 V, 1 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
TUHS15F15
AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 15 W, 15 V, 1 A
  • SVHC: To Be Advised
  • Depth: 33mm
  • Width: 22mm
  • Height: 15mm
  • Product Range: TUHS15F Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 15W
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 1A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 15V