TUHS10F12 — AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 10.8 W, 12 V, 900 mA
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
TUHS10F12
AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 10.8 W, 12 V, 900 mA
  • SVHC: To Be Advised
  • Depth: 33mm
  • Width: 22mm
  • Height: 15mm
  • Product Range: TUHS10F Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 10.8W
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 900mA
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12V