TPI077050L105N — Power Inductor (SMD), 105 nH, 36 A, Shielded, 60 A, TPI Series
Illustrative purposes only
TPI077050L105N
Power Inductor (SMD), 105 nH, 36 A, Shielded, 60 A, TPI Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:105nH; RMS Current (Irms):36A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):60A; Product Range:TPI Series; Power Inductor Case:7mm x 7mm x 5mm; DC Resistance Max:320µohm
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 105nH
  • Product Range: TPI Series
  • Product Width: 7mm
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 7mm
  • DC Resistance Max: 320µohm
  • RMS Current (Irms): 36A
  • Power Inductor Case: 7mm x 7mm x 5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 60A