T597S107M2R5APE100 — Tantalum Polymer Capacitor, 100 µF, ± 20%, 2.5 V, S, 0.1 ohm, 1206 [3216 Metric]
Illustrative purposes only
T597S107M2R5APE100
Tantalum Polymer Capacitor, 100 µF, ± 20%, 2.5 V, S, 0.1 ohm, 1206 [3216 Metric]