T30204530000G — Wire-To-Board Terminal Block, 5 mm, 2 Ways, 26 AWG, 14 AWG, 2.5 mm², Screw
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
T30204530000G
Wire-To-Board Terminal Block, 5 mm, 2 Ways, 26 AWG, 14 AWG, 2.5 mm², Screw
  • Manufacturer: AMPHENOL ANYTEK
  • Product type: Wire-To-Board Terminal Blocks
  • SVHC: Lead (07-Nov-2024)
  • Pitch Spacing: 5mm
  • Product Range: T3 5.0mm
  • Rated Current: 8A
  • Rated Voltage: 300V
  • No. of Positions: 2Ways
  • Block Orientation: Through Hole Vertical
  • Wire Size AWG Max: 14AWG
  • Wire Size AWG Min: 26AWG
  • Conductor Area CSA: 2.5mm²