SU9VF-07015 — Filter, Line, Common Mode, AC, 1.5 mH, SU 9VF Series
Illustrative purposes only
SU9VF-07015
Filter, Line, Common Mode, AC, 1.5 mH, SU 9VF Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:1.5mH; Rated Current:700mA; Product Range:SU9VF-9HF Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:700mA
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 1.5mH
  • Product Range: SU-9VF Series
  • DC Current Rating: 700mA
  • DC Resistance Max: 0.44ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C