SU9V-07010 — Filter, Line, Common Mode, AC, 1 mH, 700 mA, SU 9V Series
Illustrative purposes only
SU9V-07010
Filter, Line, Common Mode, AC, 1 mH, 700 mA, SU 9V Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:1mH; Rated Current:700mA; Product Range:SU9V-9H Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:700mA
  • Inductance: 1mH
  • Product Range: SU-9V Series
  • DC Current Rating: 700mA
  • DC Resistance Max: 0.6ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C