SU9H-R07017 — Filter, Line, Common Mode, AC, 1.7 mH, SU 9H Series
Illustrative purposes only
SU9H-R07017
Filter, Line, Common Mode, AC, 1.7 mH, SU 9H Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:1.7mH; Rated Current:700mA; Product Range:SU9V-9H Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:700mA
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 1.7mH
  • Product Range: SU-9H Series
  • DC Current Rating: 700mA
  • DC Resistance Max: 0.6ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C