SU9H-07010 — Common Mode Choke, 1 mH, 700 mA, 9V/9H Series
Illustrative purposes only
SU9H-07010
Common Mode Choke, 1 mH, 700 mA, 9V/9H Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 1mH
  • Product Range: SU-9H Series
  • DC Current Rating: 700mA
  • DC Resistance Max: 0.6ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C