SU9H-01100 — Filter, Line, Common Mode, AC, 10 mH, SU 9H Series
Illustrative purposes only
SU9H-01100
Filter, Line, Common Mode, AC, 10 mH, SU 9H Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:10mH; Rated Current:100mA; Product Range:SU9V-9H Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:100mA
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 10mH
  • Product Range: SU-9H Series
  • DC Current Rating: 100mA
  • DC Resistance Max: 8ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C