SU7VC-07006 — COMMON MODE FILTER, 0.6MH, 0.7A
Illustrative purposes only
SU7VC-07006
COMMON MODE FILTER, 0.6MH, 0.7A
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Inductance: 600µH
  • Product Range: SU-7VC Series
  • DC Current Rating: 700mA
  • DC Resistance Max: 0.36ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C