SU7VC-05011 — Filter, Line, Common Mode, AC, 1.1 mH, 500 mA, SU 7VC Series
Illustrative purposes only
SU7VC-05011
Filter, Line, Common Mode, AC, 1.1 mH, 500 mA, SU 7VC Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:1.1mH; Rated Current:500mA; Product Range:SU7VC Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:500mA
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 1.1mH
  • Product Range: SU-7VC Series
  • DC Current Rating: 500mA
  • DC Resistance Max: 0.84ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C