SU16VD-30030 — Filter, Line, Common Mode, AC, High Frequency, 30 µH, SU 16VD Series
Illustrative purposes only
SU16VD-30030
Filter, Line, Common Mode, AC, High Frequency, 30 µH, SU 16VD Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:30µH; Rated Current:3A; Product Range:SU16VD Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:3A
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 30µH
  • Product Range: SU-16VD Series
  • DC Current Rating: 3A
  • DC Resistance Max: 0.07ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C