SU10VD-20010 — Filter, Line, Common Mode, AC, High Frequency, 10 µH, SU 10VD Series
Illustrative purposes only
SU10VD-20010
Filter, Line, Common Mode, AC, High Frequency, 10 µH, SU 10VD Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:10µH; Rated Current:2A; Product Range:SU10VD Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:2A
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 10µH
  • Product Range: SU-10VD Series
  • DC Current Rating: 2A
  • DC Resistance Max: 0.1ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C