SU10VD-10010 — COMMON MODE FILTER, 10UH, 1A
Illustrative purposes only
SU10VD-10010
COMMON MODE FILTER, 10UH, 1A
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Inductance: 10µH
  • Product Range: SU-10VD Series
  • DC Current Rating: 1A
  • DC Resistance Max: 0.1ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C