SSRH7HS-M07154 — Choke, Common Mode, Through Hole, 15.4 mH, 700 mA, SSRH7HS-M Series
Illustrative purposes only
SSRH7HS-M07154
Choke, Common Mode, Through Hole, 15.4 mH, 700 mA, SSRH7HS-M Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:15.4mH; Rated Current:700mA; Product Range:SSRH7HS-M Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 15.4mH
  • Product Range: SSRH7HS-M Series
  • DC Current Rating: 700mA
  • DC Resistance Max: 0.63ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C