SSRH7HS-M04467 — Choke, Common Mode, Through Hole, 46.7 mH, 400 mA, SSRH7HS-M Series
Illustrative purposes only
SSRH7HS-M04467
Choke, Common Mode, Through Hole, 46.7 mH, 400 mA, SSRH7HS-M Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:46.7mH; Rated Current:400mA; Product Range:SSRH7HS-M Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 46.7mH
  • Product Range: SSRH7HS-M Series
  • DC Current Rating: 400mA
  • DC Resistance Max: 1.79ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C