SSRH7H-M05408 — Common Mode Choke, 40.8 mH, 500 mA, SSRH7H-M Series
Illustrative purposes only
SSRH7H-M05408
Common Mode Choke, 40.8 mH, 500 mA, SSRH7H-M Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 40.8mH
  • Product Range: SSRH7H-M Series
  • DC Current Rating: 500mA
  • DC Resistance Max: 1.36ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C