SSRH24NVS-20215 — Common Mode Filter, 21.5 mH, 2 A, SSRH24NVS Series, Through Hole
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
SSRH24NVS-20215
Common Mode Filter, 21.5 mH, 2 A, SSRH24NVS Series, Through Hole
  • Manufacturer: KEMET / PARTNER STOCK
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
  • Inductance: 21.5mH
  • Product Range: SSRH24NVS Series
  • DC Current Rating: 2A
  • DC Resistance Max: 0.177ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C