SSRH24NV-25205. — Choke, Common Mode, 20.5 mH, 2.5 A, 250VAC , 0.145 ohm, Through Hole, SSRH Series
Illustrative purposes only
SSRH24NV-25205.
Choke, Common Mode, 20.5 mH, 2.5 A, 250VAC , 0.145 ohm, Through Hole, SSRH Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance: 20.5mH
  • Product Range: SSRH24NV Series
  • DC Current Rating: 2.5A