SSRH24NHS-25130 — Choke, Common Mode, 13 mH, 2.5 A, 250VAC , 0.111 ohm, Through Hole, SSRH Series
Illustrative purposes only
SSRH24NHS-25130
Choke, Common Mode, 13 mH, 2.5 A, 250VAC , 0.111 ohm, Through Hole, SSRH Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance: 13mH
  • Product Range: SSRH24NHS Series
  • DC Current Rating: 2.5A