SSRH24NHS-20215 — Choke, Common Mode, 21.5 mH, 2 A, 250VAC , 0.177 ohm, Through Hole, SSRH Series
Illustrative purposes only
SSRH24NHS-20215
Choke, Common Mode, 21.5 mH, 2 A, 250VAC , 0.177 ohm, Through Hole, SSRH Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:21.5mH; Rated Current:2A; Product Range:SSRH Series; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018); DC Resistance:0.177ohm; Voltage Rating:250VAC
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 21.5mH
  • Product Range: SSRH24NHS Series
  • DC Current Rating: 2A
  • DC Resistance Max: 0.177ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C