SSR21NV-08325 — Choke, Common Mode, 32.5 mH, 800 mA, 250 VAC, Through Hole, SSR21NV Series
Illustrative purposes only
SSR21NV-08325
Choke, Common Mode, 32.5 mH, 800 mA, 250 VAC, Through Hole, SSR21NV Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:32.5mH; Rated Current:800mA; Product Range:SSR21NV Series; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 32.5mH
  • Product Range: SSR21NV Series
  • DC Current Rating: 800mA
  • DC Resistance Max: 0.47ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C