SSR21NHS-08235 — Common Mode Filter, 23.5 mH, 800 mA, SSR21NHS Series, Through Hole
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
SSR21NHS-08235
Common Mode Filter, 23.5 mH, 800 mA, SSR21NHS Series, Through Hole
  • Manufacturer: KEMET / PARTNER STOCK
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
  • Inductance: 23.5mH
  • Product Range: SSR21NHS Series
  • DC Current Rating: 800mA
  • DC Resistance Max: 0.42ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C