SSHB21HS-R041050 — Choke, Common Mode, Through Hole, 105 mH, 400 mA, SSHB21HS Series
Illustrative purposes only
SSHB21HS-R041050
Choke, Common Mode, Through Hole, 105 mH, 400 mA, SSHB21HS Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:105mH; Rated Current:400mA; Product Range:SSHB21HS Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 105mH
  • Product Range: SSHB21HS Series
  • DC Current Rating: 400mA
  • DC Resistance Max: 2.03ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C