SSHB21HS-06378 — Choke, Common Mode, Through Hole, 37.8 mH, 600 mA, SSHB21HS Series
Illustrative purposes only
SSHB21HS-06378
Choke, Common Mode, Through Hole, 37.8 mH, 600 mA, SSHB21HS Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:37.8mH; Rated Current:600mA; Product Range:SSHB21HS Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 37.8mH
  • Product Range: SSHB21HS Series
  • DC Current Rating: 600mA
  • DC Resistance Max: 1.48ohm
  • Operating Temperature Max: 130°C
  • Operating Temperature Min: -40°C