SSHB21HS-04507 — Common Mode Filter, 50.7 mH, 400 mA, SSHB21HS Series, Through Hole
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
SSHB21HS-04507
Common Mode Filter, 50.7 mH, 400 mA, SSHB21HS Series, Through Hole
  • Manufacturer: KEMET / PARTNER STOCK
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
  • Inductance: 50.7mH
  • Product Range: SSHB21HS Series
  • DC Current Rating: 400mA
  • DC Resistance Max: 2.03ohm
  • Operating Temperature Max: 130°C
  • Operating Temperature Min: -40°C