SSHB21H-R07700 — Common Mode Filter, 70 mH, 700 mA, SSHB21H Series, Through Hole
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
SSHB21H-R07700
Common Mode Filter, 70 mH, 700 mA, SSHB21H Series, Through Hole
  • Manufacturer: KEMET / PARTNER STOCK
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
  • Inductance: 70mH
  • Product Range: SSHB21H Series
  • DC Current Rating: 700mA
  • DC Resistance Max: 1.16ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C