SSHB21H-12145 — Common Mode Filter, 14.5 mH, 1.2 A, SSHB21H Series, Through Hole
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
SSHB21H-12145
Common Mode Filter, 14.5 mH, 1.2 A, SSHB21H Series, Through Hole
  • Manufacturer: KEMET / PARTNER STOCK
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
  • Inductance: 14.5mH
  • Product Range: SSHB21H Series
  • DC Current Rating: 1.2A
  • DC Resistance Max: 0.49ohm
  • Operating Temperature Max: 130°C
  • Operating Temperature Min: -40°C