SSHB21H-08262 — Choke, Common Mode, Through Hole, 26.2 mH, 800 mA, SSHB21H Series
Illustrative purposes only
SSHB21H-08262
Choke, Common Mode, Through Hole, 26.2 mH, 800 mA, SSHB21H Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:26.2mH; Rated Current:800mA; Product Range:SSHB21H Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 26.2mH
  • Product Range: SSHB21H Series
  • DC Current Rating: 800mA
  • DC Resistance Max: 0.88ohm
  • Operating Temperature Max: 130°C
  • Operating Temperature Min: -40°C