SSHB10HS-05177 — Choke, Common Mode, Through Hole, 17.7 mH, 500 mA, SSHB10HS Series
Illustrative purposes only
SSHB10HS-05177
Choke, Common Mode, Through Hole, 17.7 mH, 500 mA, SSHB10HS Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:17.7mH; Rated Current:500mA; Product Range:SSHB10HS Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 17.7mH
  • Product Range: SSHB10HS Series
  • DC Current Rating: 500mA
  • DC Resistance Max: 1.55ohm
  • Operating Temperature Max: 130°C
  • Operating Temperature Min: -40°C