SSHB10H-R11128 — Choke, Common Mode, Through Hole, 12.8 mH, 1.1 A, SSHB10H Series
Illustrative purposes only
SSHB10H-R11128
Choke, Common Mode, Through Hole, 12.8 mH, 1.1 A, SSHB10H Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:12.8mH; Rated Current:1.1A; Product Range:SSHB10H Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 12.8mH
  • Product Range: SSHB10H Series
  • DC Current Rating: 1.1A
  • DC Resistance Max: 0.39ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C