SSHB10H-R10151 — Choke, Common Mode, Through Hole, 15.1 mH, 1 A, SSHB10H Series
Illustrative purposes only
SSHB10H-R10151
Choke, Common Mode, Through Hole, 15.1 mH, 1 A, SSHB10H Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:15.1mH; Rated Current:1A; Product Range:SSHB10H Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 15.1mH
  • Product Range: SSHB10H Series
  • DC Current Rating: 1A
  • DC Resistance Max: 0.48ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C