SSHB10H-05212 — Choke, Common Mode, Through Hole, 21.2 mH, 500 mA, SSHB10H Series
Illustrative purposes only
SSHB10H-05212
Choke, Common Mode, Through Hole, 21.2 mH, 500 mA, SSHB10H Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:21.2mH; Rated Current:500mA; Product Range:SSHB10H Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 21.2mH
  • Product Range: SSHB10H Series
  • DC Current Rating: 500mA
  • DC Resistance Max: 1.7ohm
  • Operating Temperature Max: 130°C
  • Operating Temperature Min: -40°C