SS30V-R200132 — Filter, Line, Common Mode, AC, 13.2 mH, SS30V Series
Illustrative purposes only
SS30V-R200132
Filter, Line, Common Mode, AC, 13.2 mH, SS30V Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:13.2mH; Rated Current:2A; Product Range:SS30V Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:2A
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 13.2mH
  • Product Range: SS30V Series
  • DC Current Rating: 2A
  • DC Resistance Max: 0.21ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C