SS26V-R200102 — Filter, Line, Common Mode, AC, 10.2 mH, SS26V Series
Illustrative purposes only
SS26V-R200102
Filter, Line, Common Mode, AC, 10.2 mH, SS26V Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:10.2mH; Rated Current:2A; Product Range:SS26V Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:2A
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 10.2mH
  • Product Range: SS26V Series
  • DC Current Rating: 2A
  • DC Resistance Max: 0.25ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C