SS26V-R180123 — Filter, Line, Common Mode, AC, 12.3 mH, SS26V Series
Illustrative purposes only
SS26V-R180123
Filter, Line, Common Mode, AC, 12.3 mH, SS26V Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:12.3mH; Rated Current:1.8A; Product Range:SS26V Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:1.8A
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 12.3mH
  • Product Range: SS26V Series
  • DC Current Rating: 1.8A
  • DC Resistance Max: 0.3ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C