SS26V-R150162 — Filter, Line, Common Mode, AC, 16.2 mH, SS26V Series
Illustrative purposes only
SS26V-R150162
Filter, Line, Common Mode, AC, 16.2 mH, SS26V Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:16.2mH; Rated Current:1.5A; Product Range:SS26V Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:1.5A
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 16.2mH
  • Product Range: SS26V Series
  • DC Current Rating: 1.5A
  • DC Resistance Max: 0.4ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C