SS21VB-R060125 — Common Mode Choke, 0.6 A, 12.5 mH, 21VB Series, Radial
Illustrative purposes only
SS21VB-R060125
Common Mode Choke, 0.6 A, 12.5 mH, 21VB Series, Radial
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 12.5mH
  • Product Range: SS21VB
  • DC Current Rating: 600mA
  • DC Resistance Max: 0.842ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C